X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Vps Sunucu

AnasayfaYazılarHosting & SunucuVps Sunucu

Sanal Sunucu (VPS Sunucu) ne anlama geliyor?

Sanal özel sunucu (VPS), birden çok işletim sistemi çalıştıran fiziksel bir bilgisayara kurulmasına rağmen, kullanıcının özel / özel bir sunucu olarak algıladığı sanal bir sunucudur. 

Sanal bir özel sunucu, sanal atanmış sunucu (VDS) olarak da bilinir.

Sanal bir özel sunucu kavramı, bir kullanıcının kişisel ihtiyaçlarını, belirli bir kullanıcıya tahsis edilmiş ayrı bir fiziksel bilgisayar olarak karşılayan sanal bir makine olarak daha iyi açıklanabilir. Özel sanal sunucu, normal bir fiziksel bilgisayarla aynı işlevselliği ve gizliliği sağlar. Her biri kendi işletim sistemini çalıştıran tek bir fiziksel sunucuya birkaç sanal özel sunucu kurulabilir. 

Sanal bir özel sunucu, Web sunucusu yazılımı, bir Dosya Aktarım Protokolü programı, bir posta sunucusu programı ve blog oluşturma e-ticaretine yönelik farklı uygulama yazılımlarından oluşabilir.

Vps sunucular, aralarındaki boşluğu doldurarak paylaşılan Web barındırma hizmetlerini ve atanmış barındırma hizmetlerini birbirine bağlar. Sanal tahsisli sunucular kendi işletim sistemlerinin bir kopyasına sahip olabileceğinden, VPS, kullanıcıya işletim sisteminde süper kullanıcı ayrıcalıkları sağlar. Vps sunucu, kullanıcının bu işletim sisteminde çalışabilecek herhangi bir yazılımı yüklemesini sağlar. 

Sanallaştırma yazılımı ve teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, çok sayıda şirket makul bir maliyetle sanal özel sunucu barındırma hizmeti sunmaktadır. Barındırma ya yönetilmez veya denetlenmez, bu durumda kullanıcı sunucuyu yönetmekten ve izlemekten sorumludur ve sabit bir bant genişliği hattında sınırsız miktarda veri aktarabilir.

Enghost İnternet Hizmetleri olarak Türkiye Lokasyonlu vps sunucularımıza yine buna istinaden yurtdışı lokasyonlu fransa, almanya gibi vps/ vds sunucu paketlerimize göz atabilirsiniz. 

SSD Sanal Sunucular (VDS/VPS)

En iyi sanallaştırma çözümleri ile, tam donanımlı, full performans VDS/VPS paketleri.

 

Top