X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

tr alan adı içi gerekli belgeler!

Anasayfatr alan adı içi gerekli belgeler!

Alan Adı Tahsis Formu

Alan adı kayıt başvurunuzun gerçekleşebilmesi için yazılı ve imzalı onayınız gerekmektedir. Bunun için, aşağıda yer alan PDF yada .doc formatındaki başvuru formlarından birini doldurarak kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ve kaşeleyip imzalayarak tarafımıza göndermeniz beklenmektedir.

Sözü geçen formu doldururken lütfen aşağıdaki noktalara dikkat ediniz, aksi takdirde alan adı kayıt başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

  • Lütfen form üzerinde eksik bilgi bırakmayınız.
  • Formu kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ya da doldurmanız gerekmektedir.
  • Lütfen kuruluş yetkilisinin ad/soyad bilgilerini girmeyi, kuruluş kaşesi basmayı ve imzalamayıunutmayınız.
  • Kuruluş adına yapılan başvurularda, başvuru sırasında yazılan kuruluş ünvanı ile form üzerine basılan kaşenin birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilmeyecektir.
  • Alan adı sahibinin kişi olması durumunda, formun elektronik ortamda doldurulup imzalanarak, ilgili kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
  • Formu tarafımıza adresi üzerinden web aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. (Not: WEB aracılığı ile yollanan formlar daha hızlı işlem görmektedir.)

.tr Domain Tescil – Sorumlu Değişikliği – Bilgi Güncelleme Belgeleri

Bildiğiniz gibi .tr uzantılı .com.tr - org.tr - .net.tr - .gov.tr - bel.tr - .av.tr - .dr.tr - .k12.tr - edu.tr gibi domain uzantılarını tescil ederken veya sorumlu değişikliği yaparken başvuru için gerekli belgelere ve dilekçelere ihtiyacımız var.
.tr domain için gerekli belge –dilekçeleri aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Domain Tahsis Formu
Domain kaydı başvurularının gerçekleşebilmesi için doldurularak ".tr" Domainnameapi.com panelinizdeki TR ADMIN linkinden gönderilmesi gereken formdur.

Formu İndir

Sorumlu Değişikliği Onay Formu
Domain sorumlu değişikliği başvurularının gerçekleşebilmesi için doldurularak ".tr" Domainnameapi.com panelinizdeki TR ADMIN linkinden gönderilmesi gereken formdur.
Formu İndir

Domain Silme Onay Formu
Domain silme başvurularının gerçekleşebilmesi için doldurularak ".tr" Domainnameapi.com panelinizdeki TR ADMIN linkinden gönderilmesi gereken formdur.
Formu İndir

Domain Bilgi Güncelleme Formu
Domain sahip bilgilerinin güncellenebilmesi için doldurularak ".tr" Domainnameapi.com panelinizdeki TR ADMIN linkinden gönderilmesi gereken formdur.
Formu İndir


Top