X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Ucuz Vps

Ucuz VPS sahibi olmak isteyenlere bu konuda yararlı olabileceğini düşündüğümüz bir makale hazırladık. Ama VPS nedir?” bilmeyenler bu konu hakkında bilgisi olamayanlar ve merak edenler için birkaç cümlede olsa öncelikle, küçük bir parantez açalım. Bilmeyen en azından bir fikir sahibi olabilsin. Virtual Private Server (VPS), özel bir program vasıtası işe, bir fizikî bir sunucunun daha ufak bölümlere ayrılması ile oluşan sanal sunuculara verilen genel bir addır. Bu sanal sunucular (büyük oranlarda ) birbirlerinden yalıtılmış bir biçimde, sanki bağımsız maddesel sunucu gibi çalışmayı sürdürürler. Bu nedenle sunucunun soyut yani sanal ya da fiziksel olmasının kullanım yönünden pek bir değişiklik yaratmaz. VPS’inizi istediğiniz gibi özelleştirmeniz mümkündür.. Bu şekilde, gerçek bir fiziksel sunucu kiralamaya karar vermeden önce daha düşük maliyetler ile istediğiniz gibi özelleştireceğiniz (sanal) bir sunucuya sahip olabilirsiniz.

Eğer kendi başınıza bir VPS kurarak yönetebilecek bilgi verisine sahip değilseniz, piyasada yönetilen (mana ged) Ucuz VPS paketlerden alabilirsiniz. Bu paketlerden satın aldığınızda, kurulum ve gerekli olan tüm bakım işlerinizi sağlayıcı firma tarafından yapılacaktır. Bu nedenle kurulum açısından, problem yaşamazsınız. Ayrıca bazı yapılandırma değişikliklerini de firma tarafından yaptırabilirsiniz. Fakat gerçek olarak, bazı ek maliyetler ya da kısıtlamalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle en mantıklısı , linux ve diğer temel web teknik konularda biraz daha bilgi sahibi olup VPS’inizi kendiniz yönetebilecek hale gelmektir..Belli başlı teknik  bilgiler ile bu işi becerebilir miyiz?  Diye aklınızdan bir soru geçerse varsa internette bu konuda oldukça fazla kaynak olduğundan bunun mümkün olduğunu bilmenizi isteriz. O kaynakları detaylı bir şekilde araştırıp nasıl kurulduğunu kullanabilecek teknik bilgilere sahipseniz, daha hızlı bir başlangıç yapabiliyorsunuz.

Tabi, işin en önemli kısmı VPS ile ilgili bakım işleri. Yani sistemi devamlı güncel tutulması, Vps’nin güvenliğini garanti altına alınması, çıkan sorunları çözümlemesi konusunda internetteki kaynaklardan faydalanabilirsiniz. . Şimdi, gelelim Ucuz VPS satın alma konusuna Burada ilk olarak  karar almanız gereken nokta yönetim hizmeti alıp almayacağınızdır. Eğer yönetim hizmeti almayı düşünüyorsanız aylık minimum 30-40$ civarı ücretlerle bu ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

SSD Sanal Sunucular (VDS/VPS)

Ekonomik Vps Sunucular ile en iyi sanallaştırma çözümleri , tam donanımlı, full performans VDS/VPS paketleri.

 

Top