X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Ankara Web Tasarım

AnasayfaYazılarGoogle SEOAnkara Web Tasarım

WEB TASARIMI NEDİR

Günümüz teknolojisin'de reklam alanları günden güne gelişirken internet çağında en önemli olmazsa olmaz diyebileceğimiz kişi yada kuruluşların (firmaların) web siteleridir. Web siteleri  kurumsal olarak kişi yada kuruluşlarının hizmet sektörlerinin   tanıtımının gerçekleşmesi, kişisel bireylerin reklam ve tanıtımını yapmak için bölgesel yada  uluslar arası network (ağ ) ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturmasına  ise web tasarım denir.

Web Tasarım Aşamaları ?
Web tasarım sürecindeki ilk aşama analiz & projelendirme' dir. Kişi yada kurumsal firmaların bilgileri, ürün yada hizmetleri  hakkında veriler kayıt altına alınır, bu kayıtlar ile benzer hizmetleri sunan  rakipleri analizleri yapılır, Görsellik ve içerik anlamında web site sahibinin görüşleri altında sektöre ve içeriğe uygun tasarım kısmı aşamasına geçilir. Web Site Tasarımı müşterinin onayından geçtikten sonra sitenin kodlama kısmına  geçilir. Web site tasarımın uygun ekran çözünürlüklerinde çalışması, hız optimizasyonu ve tüm browserlar' da (tarayıcı) çalışması sağlanır. Web Tasarım ve web kodlama işlemi bittikten sonra bir müşteriye bir demo sayfa hazırlanara  müşterinin görüşüne  sunulur. Müşteri sistemi inceleyip, uygulamanın sorunsuz ve hatasız çalıştığını onayladıktan sonra yada eksik gördüğü yerleri belirterek web sayfasının tamamlanması sonrasında web sitesinin uygun lokasyonlarda barındırılmasını sağlayarak uluslar arasın alanda kurumsal kimliğinin yayınlanması sağlanır.

Web Sayfası Neden  Yapılmalı ?
Kendinizi ve  firmanızı kalıcı başarı sağlayarak büyük kitlelere tanıtmanın en kolay ve ekonomik yolu web site sahibi olmaktır.

Özellikle firmalar açısından baktığımızda, firma hakkında yararlı bilgileri paylaşabileceğiniz, ürün ve hizmet gruplarını sergileyebileceğiniz, etkili bir iletişim yolu olarak kullanabileceğiniz bir ortamı web sitesi sayesinde sağlayabilirsiniz. Üstelik bu bilgilerin ticari hayatınız boyunca değişiklikler gösterebileceğini ya da yeni ürünler ve hizmetler sunabileceğinizi düşünürsek güncelleme imkanına sahip olan bir web sitesi en doğru tercih olacaktır.

Web Sitesinin sizlere ne katkısı vardır ?

Bir web sitesine sahip olmak, katalog ya da broşür ile tanıtım yapmaktan daha az maliyetli olmaktadır. Ayrıca değiştirmek istediğiniz bilgileri ve ekleyeceğiniz yeni ürünler için sizlere yeniden bir ücret çıkarmaz. Özellikle Dinamik web sitesi kolay ve kullanışlı bir yönetim paneli sayesinde, web sitenizi kendiniz rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Ekonomik ve pratik çözüm üretmiş olacağınız gibi ağaçlarımızın bir nebze de olsa korunmasına fayda sağlamış olursunuz.

Ayrıca görsel bir tasarıma sahip ve altyapısı tecrübeli bir web tasarım ekibi tarafından hazırlanmış web sitesi, sunduğu müşteri kazanma potansiyeli açısından, diğer reklam ve tanıtım araçları ile kıyaslandığında fiyat/performans birincisidir.

Ek olarak Mail ile iletişim firmanız açısından çok önemli bir yere sahiptir. Web sitesi sahibi olduğunuzda firmanıza ait kurumsal bir mail adresine de sahip olursunuz. Firmanıza ait mail adresi firma ciddiyetine büyük katkı sağlamaktadır. Günümüzde popüler olan Gmail, Hotmail gibi mail adresleri, firmanızın kendine ait mail adresinin verdiği ciddiyeti sağlamayacaktır.

Tüm bunların yanında kurumsal bir firma imajı yaratabilmenin olmazsa olmazlarındandır web sitesi. Prestijli bir firma sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız web sitesine sahip olmalısınız. Ayrıca sadece firma değil kişisel olarak kendinizi ifade etmenin ve bilgi alışverişinde bulunmanın en doğru yolu web sitesi sahibi olmaktır.

Peki Web Siteniz Size Ne Kadar Fayda Sağlıyor ?

Günümüzde bir çok kişi web sayfası kodlamaktadır. Ve bir çok firma maliyetten kaçmak için işi bilmeyen kişi yada kuruluşlara web sayfası  yaptırmaktadır. Web sayfaları iki'ye ayrılır Dinamik Web sayfası ve Statik ve sayfasıdır.  Dinamik web sayfaları kısaca özelemek gerekirse ; 

Dinamik web siteleri HTML bilmeyenlerin de sitelerini güncellemesine kolaylık sağlar. Birçok dinamik web sitesi WordPress, Joomla gibi İçerik Yönetim Sistemlerinin(CMS) üzerine inşa edilmiştir ve CMS arayüzleri sayesinde siteye yeni içerik eklemek ve siteyi güncellemek çok kolaydır. Bu sistemlerde PHP, Java gibi programlama dilleri ve veri tabanı kullanılır.

Statik web siteleri ise ; Kaynaklarını veri tabanından almayan ve tamamen HTML ile kodlanan sitelere statik web site denir. Bu, sitenizi ziyaret eden herkesin aynı içeriği göreceği anlamına gelir. Sitede yapacağınız değişiklikleri sadece HTML kodlarınızı düzenleyerek yapabilirsiniz. Günümüzde web sitelerinin çoğu, ziyaretçilere dinamik içerik göstermeyi tercih ediyor. Buna rağmen statik web sitelerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu yükselişin büyük kısmı "statik site oluşturucu" araçların sayısının ve kalitesinin artmasından kaynaklanıyor.

Web sitemiz arama motorlarında ne kadar başarılı, yani arama motorlarında aranan kelimeler sizin sayfanız için gösterim sağlıyor mu? Sayfanıza ziyaretci sunuyor mu, Kısaca özetlemek gerekirse  müşterilerimiz bizden haberdar mı ? Sayfanız görselik dışında arama motorlarında size müşteri kazandırmalı bu aşamada ankara web tasarım olarak sizelere en iyi hizmeti vermek için rakiplerimiz ile yarışıyoruz. 

Bir web sitesi yaptırdınız  fakat müşteri kazanabilmek adına hala sürekli olarak reklam maliyeti ödüyoruz. Web sitemiz neden sürekli masraf çıkarıyor ? Eğer doğru bir web sitesine sahipseniz, internet üzerindeki paralı reklam araçlarına gerek kalmadan doğal yollardan müşteri kazanmanız mümkün. Çünkü bir web sitesinin başarısı zaten doğal arama sonuçlarında bulunabildiğinde sağlanmış demektir.  Bu aşamada sayfanızı kodlayan kişi yada kurumların sayfanızı günümüz şartlarında en iyi kodlamayı ve optimizeyi sağlayarak sizlere sunmalıdır. Bunun dışında web sayfanız için rakipleriniz analiz edilerek web siteniz için Bir seo çalışması yapılmasıdır.

Neden web siteniz olmalı ? sorusunun bir başka cevabı da, anonim ve limited şirketleri için, yeni düzenlemeye göre güncellemeye imkan veren bir web sitesi yaptırmanın zorunlu olmasıdır.


Top