X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Google Kasım ayındaki temel güncelleme hakkında görüşler

AnasayfaYazılarGoogle SEOGoogle Kasım ayındaki temel güncell...

SEO'ların bu güncellemenin zamanlaması hakkında görüşler

Dün Google , Kasım 2021 çekirdek güncellemesini duyurdu . Bu periyodik algoritma değişiklikleri hakkında yeni bir şey olmamasına rağmen, birçok SEO uzmanı Google'ın neden yılın en yoğun alışveriş dönemlerinden birinden hemen önce bunu yayınlamaya karar verdiğini merak ediyor.

Tatil alışveriş sezonu. Kara Cuma ve Siber Pazartesi'yi kapsayan haftalar, müşteri talebinin yanı sıra kendi gelir tahminlerini de karşılamak isteyen işletmelere şimdiden baskı yapıyor. Karışıma temel bir güncelleme eklemek, bunu daha da karmaşık hale getirebilir. Bu, bazı SEO'ların Google'ın hem iş hem de arama topluluklarıyla temasının kesilip kesilmediğini merak etmesine neden oldu.

SEO topluluğu yanıtı. Arama topluluğundaki birçok kişi Google'ın bu güncellemeyle ilgili zamanlamasını sorguluyor. Google Arama Sorumlusu Danny Sullivan'ın açıklamasına yanıt veren bazı pazarlamacılar, iş paydaşlarıyla ortaya çıkabilecek olası sorunları belirleyen SEO Rich Missey de dahil.

Sixth City Marketing'den Sarah Blocksidge, geçen yıl aynı zamanlarda temel bir güncelleme yapılmasına rağmen zamanlamasının biraz daha makul olduğuna dikkat çekti.

Ancak Polemic Digital'den Barry Adams gibi diğer profesyoneller, güncellemeye (ve bir bütün olarak Google'ın temel güncellemelerine) daha alaycı bir bakış attı.

Google'dan John Mueller de SEO'lara şirketin bu değişiklikleri nasıl ve ne zaman duyurmasını tercih ettiklerini sorarak bu sohbetlere katılmaya karar verdi.

 

 

Neden umursayalım. Yılbaşı alışverişi sezonuna hazırlanırken personelinde ve envanterinde değişiklik yapan işletmeler, güncellemenin etkisine bağlı olarak sorunlar yaşayabilir. SEO'ların, paydaşları bilgilendirebilmeleri ve stratejilerini ayarlamaya hazırlanabilmeleri için bu sıralama değişikliklerinin ne zaman gerçekleştiğini tam olarak belirlemesi önemlidir. Etkiler Kasım ayının sonuna kadar devam edebilir, bu nedenle arama görünürlüğündeki düşüşlere veya artışlara yanıt vermeye hazır olun.


Top