X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Ankara Web Hosting Hizmeti

AnasayfaYazılarGoogle SEOAnkara Web Hosting Hizmeti

Hosting Nedir ve Hangisi Sizin İçin Doğru?

Web sitesi barındırma hizmetleri ( hosting ) temel olarak web sitenizin vitrininin oturduğu internet arsasıdır. Bir web siteniz varsa,  hosting' de olması gerekir ve bu barındırma hizmetleri, sitenizi oluşturan ve çalışanlarınızın URL’nizi girdiklerinde erişebilecekleri ve görebilecekleri web siteleridir. Örnek verecek olursak ; Ankara Hosting adı altında bir web sayfamız olduğunu varsayalım. Browsera url adresimizi yazdığımızda web dosyalarımızın açılması için bir web dosyalarımız için bir alan gereklidir yani hosting...

Çeşitli iş türlerine hitap eden farklı türde barındırma hizmetleri vardır. Bazı web barındırma şirketleri web sitenizin tamamını oluşturacak, bazıları ise sadece arsa ve kürek arsalarını size verecek ve bırakacaktır. İş modelinize ve boyutunuza bağlı olarak, aşağıda açıklanan faktörleri temel alan bir hosting şirketi seçeceksiniz. Terminolojiyi anladıktan sonra, özellikleri tartıp şirketinizin ihtiyaçları için en uygun hizmeti seçebilirsiniz. 

En iyi Hosting Firması Nasıl Seçilir?

Hosting Seçerken nelere dikkaet etmeliyiz ; 

 • Bant genişliği

Bir web sunucusu için alışveriş yaparken yapmanız gereken ilk şey, disk alanınızı ve bant genişliği gereksinimlerinizi değerlendirmektir. Sitenizde çok sayıda grafik, düzinelerce sayfa ve büyük miktarda trafik varsa, uygun bant genişliğine ve disk alanına ihtiyacınız olacak. Sınırsız planlar mevcuttur ve hayatı kolaylaştırır. Siteniz basit olacak ve büyük miktarda trafik oluşturmayacaksa, daha az disk alanı ve bant genişliği ile kurtulabilmelisiniz.

 • uygunluk

Uyumluluğunu da göz önünde bulundurun. Bir web sitesi barındırma sağlayıcısını aramanın heyecanı içinde, kritik bir şeyi göz ardı edebilirsiniz: desteklenen işletim sistemlerinin türü. İşletim sistemlerini değiştirmek istemeyeceksiniz, bu nedenle bir sağlayıcı için anlaşma yapmadan önce bu noktayı iki kez kontrol edin.

 • Güvenilirlik

Güvenilirlik ve kullanılabilirlik, web barındırma için alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerdir. En iyi web barındırma şirketleri sık sık "Çalışma Süresi" olarak adlandırılan yüzde 98 ve 99 kullanılabilirlik oranları sunar. Ancak bu tür iddialarda bulunmak kolaydır, bu yüzden sözlerinde iyi olup olmadıklarına bakın.

 • Güvenlik

Güvenlik de önemli bir husustur. Kullanılabilir güvenlik özelliklerini öğrenmeden bir web barındırma sağlayıcısı seçmek büyük bir hatadır. Güvenlik duvarları, günlük yedeklemeler ve kullanıcı kimlik doğrulaması gibi şeyler dahil edilmelidir. Ayrıca, değişiklik yapıldığında sizi şüpheli etkinlik konusunda uyaracakları için bildirim almak da güzeldir.

Hangi konuda size daha uygun karar verebilmek için sektördeki en iyi web barındırma sitelerini nasıl seçtiğimize bir göz atın.

Hosting Paketleri ve Sizin İçin Ne İfade Ediyorlar?

Bir web sitesi ne kadar geniş veya karmaşık olursa, ihtiyacı olan daha kapsamlı bir yapılandırma paketi olacaktır.

 • Paylaşılan

Paylaşılan web barındırma hizmetleri sunduğu temel pakettir. Web siteniz diğer birçok web sitesiyle birlikte aynı sunucuda barındırılır, bu nedenle sunucuyu ve bellek veya CPU gibi diğer kaynakları paylaşırsınız. Bunlar, e-posta gönderme, dosya paylaşımı ve temel düzey e-ticaret siteleri gibi temel web sitesi ihtiyaçları için iyidir. Paylaşılan barındırma, küçük işletmeler veya başlangıçtaki işletmeler için en ucuz olanı ve bu nedenle en akıllı seçenektir.

 • VPS

Sanal bir özel sunucu, doğrudan amaçlarınız için, paylaşılan bir sunucudan daha fazlası için tasarlanmıştır. Hala gerçek bir sunucuyu paylaşıyor olabilirsiniz, ancak hizmet kendinize ait bir sanal sunucu oluşturur. Bu, bellek deposundan işlem gücüne ve ötesine kadar tüm kaynakların yalnız olması anlamına gelir. Bu, satın alınabilirliği korurken sitenizi diğerlerinden ayrı tutan daha güvenli ve daha güvenilir bir seçenektir.

 • Adanmış

Özel barındırma zaten başka bir seviyedir. Kendi sunucunuzu almanın yanı sıra, adanmış barındırma sunucunuz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Bu, tam idari erişiminizin olduğu ve işleri istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu tür bir paket, her tür işletme için gerekli olmayabilir kraliyet bir özellik paketi ile birlikte geliyor.

 • WordPress

WordPress, daha uzmanlaşmış bir müşteriye hitap eden ortak bir barındırma hizmetidir. Sunucular kendileri farklı şekilde optimize edilmiştir ve daha hızlı yükleme süresi, kurulum öncesi, özellikle WordPress ile çalışan güvenlik özellikleri ve WordPress güncellemeleri gibi WordPress performansına özellikle çekici özelliklere sahiptir. Bu, WordPress'te web siteleri oluşturulan işletmeler için faydalıdır.

En İyi Hosting Kalitesine Gelince Bazı Üst Özellikler

Barındırma kalitesi, karar verme sürecinizde tartılacak önemli faktörlerden etkilenir. En önemlilerinden bazıları:

 • Uptime garantisi

Aşağıda daha detaylı olarak bahsediyoruz ve gerçekten göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, bu yüzden çalışma süresine eksik kalmayın.  Ankara Hosting % 99.98 ile en iyi çalışma süresi garantilerinden birine sahiptir.

 • Yükleme zamanı

Yükleme süresi de gerçekten önemlidir.  Bu nedenle, web sitenizin sayfa yüklemesi çok uzun sürerse, başlamadan işiniz ölür. Kendinizi çalışır durumda tutmak için barındırma hizmetinizin hızlı yükleme süresine sahip olduğundan emin olun.  Bu yüzden  Enghost , sayfalar için sektöründe en hızlı bir 360ml yükleme süresini sahiptir.

 • Müşteri desteği

Web sitenizle ilgili bir sorun yaşadığınızda hizmetiniz ile ilgili sorunun hızlı bir şekilde çözümlenmesi için müteri desteğinin hızı çok önemlidir.

 • Lokasyon

Sunucuların ve konumların sayısı, web sitenizin yüklenme ve servis hızında büyük bir rol oynar. Açıkçası, ne kadar fazla sunucu kullanılabilirse, hizmet o kadar hızlı olur, ancak bu sunucuların dünyada bulunduğu yerler de kaliteyi etkiler. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, Türkiye yada Avrupa gibi yakınınızdaki önemli konumlardaki sunucuları arayın.

Uptimes Düşük Aşağı

Eğer bir ankara hosting firması arıyorsanız, sitenizin çalışma süresi önemli bir rol oynar,  bu yüzden  hizmet seçerken en önemli faktörlerden biri olduğu göz önüne alınmalıdır. Bir barındırma hizmetinin hazırlanma ve çalışma süresinin yüzdesi olan çalışma süresi, belirli şirketler için belirli bir süre için belirli bir süre tarafından garanti edilecektir. Bu, zamanın diğer yüzdesi için kesinlikle aşağı inecekleri anlamına gelmez, ancak başarısız olmadan en azından bu süre için yukarı çıkacaklarını söyleyebilirler.

Bunun önemli olmasının nedeni, sitenizin sürekli olarak kullanılamamasını veya müşterilerinize erişilememesini istememenizdir. Aksi takdirde, neden hiç bir web sitesi var? Yüksek çalışma süresi yüzdesi, izleyicilerinizin web sitenizi daha sık görmesini ve onlarla etkileşime geçmesini sağlar. Enghost İnternet Hizmetleri  % 99'dan fazla çalışma süresi ( uptime)  garantisi sunar.

TÜM HOSTİNG PAKETLERİMİZ SSD DİSK SAHİPTİR.  

Linux Hosting
Windows Hosting
Popüler
Wordpress Hosting
Opencart Hosting
Proticaret Hosting
Seo Hosting

Top