X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Ankara İlinde web hosting hizmeti veren Kurumsal Firmalar

AnasayfaYazılarGoogle SEOAnkara İlinde web hosting hizmeti ...

Hosting ;  bir web sitesinde yayınlanmak istenen verilerin , daha doğrusu içeriklerin ( yazı, resim, video  gibi  ) internet ortamındaki kullanıcıların erişebilmesini sağlayan  güçlü sunucuların ve yüksek network hattına sahip bilgisayarda tutulmasıdır.  

Ülkemizde ve yurtdışında hizmet veren bir çok hosting firması bulunmaktadır.  Çoğu firmalar kurumsal kimliklerini güven ortamında saklıyabileceği  kurumsal hosting firmaları aramaktadır, Bizlerde bugün sizlere ankara ilinde ankara hosting adı altında hizmet veren firmalardan bahsedeğiz.

Hosting türlerini 4 başlıkta inceleyebiliriz:
 
  • Paylaşımlı Hosting – Shared Hosting.
  • Kiralık Sunucu – Dedicated Server.
  • VPS – Virtual Private Server.
  • Bulut Hosting – Cloud Hostinga.

Almak istediğiniz hosting paketi  kurmak istediğiniz web sitesilerine  göre değişir. Kişisel bir web sitesi yada blog sitesi kurmak istiyorsanız temel  özelliklere sahip normal bir hosting  sizin işinizi rahatlıkla görecektir. Eğer bir E-ticaret sitesi yada kurumsal bir sistem kurmak istiyorsanız daha güvenli  profesyonel bir hosting hizmetinden faydalanmalısınız.

Hosting çeşitleri ?

  • Paylaşımlı hosting:  Adından'da anlaşılacağı gibi Hostingfirmları  birden fazla web sayfasına  kaynak paylaşımı yapar. Bu nedenle aynı ip yada network üzerinden hosting hizmeti üzerinde birden çok web sitesi kurabilirsiniz. Bir çok hosting sağlayıcı sınırsız trafik hosting hizmeti sunar. Bu sayede kullanım miktarınız artsa bile ek maliyetle karşılaşmazsınız.
  • VPS sanal sunucu: Güçlü özel  sunucular  ile birbirinden bağımsız , farklı iplere sahip sanal makinelere ( vps, vds, cloud gibi ) bölünmüş sunucu çeşididir. Sunucu üzerindeki donanımlar paylaşımlı kullanıldığı için, vps sunucunun fiyatı  kiralık ( dedicated ) sunuculara göre daha düşüktür. Bu sunucuların en önemli noktası b aşkalarıyla paylaşılmaz. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Paylaşımlı hostinglere göre daha fazla kontrole ve esnekliğe sahiptir.
  • WordPress Hosting: WordPress Cms yazılımı dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Birçok web master kolaylık açısından  wordpress  cms yazılımna odaklanmaktadır. Kullanıcıların wordpress yazılımını tek tıklamayla kurabilcekleri, güncellemelerini otomatik yapabilecekleri hostinglere wordpress hosting diyoruz.
  • Dedicated sunucu: Tek bir kullanıcı için özel olarak ayrılmış fiziksel makine ve bilgisayarlara decide sunucu denir. Kullanıcı bant genişliği, disk alanı, aylık trafik kullanımı gibi tüm kaynakları tek başına kullanır. Bu sunucular özellikle trafik hacmi büyük yüksek olan web siteleri için idealdir. Dosya yükleme ve indirme ihtiyacı fazla olan web siteleri için idealdir.
  • Kurumsal Hosting: Güvenliği en üst düzey olan, kullanıcıların kolaylıkla kontrol edebilceleri ve günlük yedekleme sistemleri olan Kurumsal hosting kullanıcılarına hızlı işlemci ve yüksek bant genişliği imkanı sunar. Yüksek bir ram gücüne sahiptir. Bu hostingi genelde e-ticaret sitelerinde kullanılır.

Top