X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Ankara Ekran kartlı Sunucu

AnasayfaYazılarAnkara Ekran kartlı Sunucu

Ankara Gpu Server ( Ekran Kartlı Sunucu)

Ankara ilinde yüksek internet alt yapısı ile güçlü ekran kartlı sunucularımızla Render, canlı yayın, gaming, gibi işlemleriniz hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet veren firmamız sizleri gpu sunucularımız ile performansa davet ediyoruz.

Ekran kartlı sunucular, performansı yükseltmek için birden fazla ekran kartının birlikte çalışmasını sağlayan özel bir donanım aygıtı konumundadır. "Gpu Card " terimi, yüksek hızda bir bilgisayar grafik kartını temsil etmektedir. Bir ekran kartı sunucusu en iyi şekilde performans uygulaması için çoklu GPU'lu bir bilgisayar ve çoklu monitör kurulumu ile kullanılabilmektedir. Bir ekran kartlı sunucu monitörlerinizin tek tek yapabileceğinden daha yüksek çözünürlüklerde birden çok monitör çalıştırmanıza olanak sağlar.

Ekran Kartı Temel Bileşenleri

Ekran kartındaki temel bileşenler 4 adettir. Bunlar; VGA BIOS, GPU, RAMDAC ve Video RAM’dir.

  1. VGA BIOS, ekran kartının çalışması için gerekli olan komutları içerir. Ekran kartının hangi durumlarda çalışması gerektiğini belirler ve kullanım ömrünü uzatmaya yarar.
  2. GPU ya da grafik işlemci, görüntü işlemlerini CPU’ya yansıtmadan önce ekran kartında gerçekleştirir. Ekran kartının beyni olarak da bilinir.
  3. RAMDAC, ekran kartındaki görüntü belleğinin dijital verilerini, monitörde görüntülenecek şekilde hazır hale getirmesini sağlayan bir parçadır. Bu parçanın verileri dijitalden analog sinyallere dönüştürme hızı, aktarım hızını belirler.

Top